Shadow

St. Clair, Randy Principal
Meiring, Gavin Assistant Principal
Messer, Timothy Assistant Principal
Allegood, Melody Student Data Manager
Pitt, Brenda Office - Bookkeeper
Price, Taylor College Adviser
Deans, Susan Receptionist
Aycock, Vickie Data Manager
Glaspie, Tia

Arnold, Jason Social Studies
Barnes, Lynn Mathematics
Barnes, Tineeta Exceptional Children TA
Bass, Julia Science Teacher
Battle, Felissa English Teacher/Chairperson
Boykin, Brian CTE Drafting
Boykin, Jan Mathematics
Boykin, Shena Special Education Teacher, Special Ed Chairperson
Brown, Karen Exceptional Children
Calvert, Cynthia Counselors Office/Clerical Assistant
Cobb, Paula Business Teacher
Cox-Smith, Nukenya Counseling Staff/School Counselor
Dorenbusch, Beth Visual Arts
Dumong, Jessica Health Science
Eatmon, Pamela FACS - CTE
Eatmon, Tracey EC Teacher Assistant
Edmundson, Buck Physical Education
Edmundson, Linda Business Teacher
Edwards, Joy Media Coordinator
Etheridge, Jeannette Mathematics Teacher
Faber, Brandi EC Teacher
Fenske, Sarah Director of Bands
Ferrell, Myrl Math Teacher
Flint, Lorena Special Education Teacher
Galloway, Michelle Social Studies Teacher
Goings, Shannon EC Teacher
Green, Ama English Teacher
Griep, Peter AFJROTC Instructor
Haitema, Thomas Spanish instructor
Hall, Jean Career Development Coordinator
Hammonds, Renee Science Teacher
Hoots, Katherine EC Teacher
Howard, Kimberly English Educator/Varsity Women's Basketball Coach
Howell, Jordyn Exceptional Children
Inscoe, Amber Business Teacher
Jackson, Kathryn English Teacher
Jackson, Kimberli English Teacher
Jackson, Larry Social Studies/Assistant Varsity Men's Basketball Coach
Jenkins, Andrew Math Teacher
Jenkins, Joshua Math Teacher
Jones, Bobby Physical Education Teacher
Lee, Dana School Counselor
Letchworth, Pamela Math Teacher
Lyndon, Jeannie School Counselor
Mangum, LaDonna Science Teacher
Matthews, Lee Science Teacher / Tennis Coach
Mercer, Christa Foods and Nutrition 1 and 11
Mizelle, Christopher PE/Men's Soccer Coach
Muller, Stephanie English Teacher
Nelson, Laura English Teacher
Owens, Patti English Teacher
Pearson, Renee Math Teacher
Phelps, Katherine English teacher
Price, Jeffrey Science Teacher
Pridgen, William Social Studies/Football
Prince, Katherine Mathematics Teacher and Dept Chair
Rich, Nickie Family and Consumer Sciences-CTE
Rogers, Debra Counselor
Schmidt, Kim Health Science
Secrest, Brent Social Studies/Department Chair/Head Men's Basketball Coach
Sharp, Steffanie Business Teacher
Sherrod, Katherine Choral Music
Showman, Angelique Science Teacher
Showman, Shawn AFJROTC Instructor
Sisco, Marjorie French Teacher
Smith, Jeanice Behavior Specialist
Spence, Tracy Science
Springs, Mara Spanish Teacher
Strickland, Sherri Marketing Teacher
Thompson, Scott CTE/Driver Education
Varacchi, Toni Athletic Director/Physical Education Department Chair
Ward, Scott History
Warren, Vicky Exceptional Children-OCS
West, Harry Social Studies Teacher
Wheeler, James Foreign Language
Wheeler, Jill Social Studies Teacher
Wiggs, Beth Visual Arts Teacher
Wolzen, Bryce Science Teacher

Bryant, Sara Social Studies Teacher
Jobe, Yvette Instructional Technology Facilitator
Shadow